Як зрозуміти, хто цільова аудиторія вашого подкасту
Розповідаємо як знайти свою ЦА і до чого тут соцмережі
Коли ви починаєте робити подкаст, друге питання (після «про що буде цей подкаст?») має бути: хто моя цільова аудиторія? Пояснюємо, як визначити цільову аудиторію, що допоможе зрозуміти її і навіщо це потрібно для подкастів.
Що таке цільова аудиторія і чому треба її знати
Цільова аудиторія – це ті люди, для яких ви працюєте в першу чергу; слухачі, чиї запити та потреби має задовольняти ваш подкаст. На час роботи це практично головні люди у вашому житті.
Від вибору цільової аудиторії може залежати тема подкасту, а також інструменти, за допомогою яких ви будете її розкривати: мова, вибір героїв, відсилки до інших культурних, історичних, політичних явищ тощо, стратегія комунікації та промоції тощо.
Чим краще ви розумієте свою аудиторію, тим кращим стає ваш продукт. Якщо ви вивчите смаки та інтереси своїх слухачів, а також дослухаєтесь до їхніх вражень від вашого подкасту, то зможете створити таке шоу, яке вони будуть готові слухати знову і знову. Ще й друзям порадять.
Крім цього, знаючи свою цільову аудиторію, ви зможете «продати» її для рекламних та/або партнерських інтеграцій. А це – важливий спосіб монетизації вашого подкасту.
Як описати портрет цільової аудиторії
Збирання портрету цільової аудиторії – важлива робота, що нагадує складання мозаїки. Є багато деталей, які варто врахувати. Складаючи портрет аудиторії, уявіть конкретну людину, яка могла б бути ідеальним слухачем вашого подкасту. Дайте відповіді на питання:
· як його/її звати?
· скільки йому/їй років?
· чим він/вона займається?
· про що мріє?
· на що витрачає гроші?
· як відпочиває?
Корисно також знати, які інші подкасти слухає ця людина, на які сторінки в соцмережах підписана (медіа, блогери чи навіть пабліки з мемами).
Якщо ваш подкаст пов’язаний з локальними темами, корисно також знати, де людина живе або проводить вільний час (це може бути як регіон, так і місто чи навіть окремий район).
Важливо пам’ятати: для розуміння цільової аудиторії набагато важливіші її цінності, переконання та захоплення, аніж вік, стать та місце роботи. Хоча ці дані теж не завадять.
Як взаємодіяти з цільовою аудиторією
Гаразд, ви визначились, хто вас слухає і що ці люди роблять решту часу свого життя. Що з ними робити далі?
Спілкуйтесь. Розповідайте слухачам про ваші нові (а також старі епізоди), діліться подробицями з-за лаштунків створення подкастів, питайте про їхні враження від епізодів. Не забувайте також просити в своєї аудиторії ставити оцінки та відгуки, а самі відповідайте на коментарі та згадки у соцмережах.
Залучайте. Варто питати у своєї цільової аудиторії, про що вони б хотіли почути в наступних епізодах або сезонах вашого подкасту чи яких гостей було б цікаво запросити. Ви також можете залучати їх до створення контенту, наприклад, пропонувати надсилати коментарі, враження чи історії, які могли би стати частиною вашого подкасту. Крім цього, ви можете шукати навіть героїв чи експертів для свого подкасту серед слухачів.
Спостерігайте. Цільова аудиторія може змінюватись: ми всі живі люди, наші інтереси змінюються, ми переїжджаємо, влаштовуємось на нові роботи, знаходимо чи розчаровуємось у нових героях. Якщо ви не будете уважно спостерігати за своїми слухачами, то можете проґавити якусь нову тему, інтерес чи навіть мем, що їх хвилює тут і тепер (а це можна було б використати у своїх подкастах чи їхній промоції). Будьте уважними та турботливими: не обов’язково весь час питати своїх слухачів про все, щоб помітити, що для них може бути важливим.
Також читайте:
Чим подкаст відрізняється від інших форматів
Подкасти і війна. Як The Ukrainians Audio адаптувалися під нову реальність