Що таке подкасти?

Коротка відповідь: подкаст – це аудіофайл, що завантажений в інтернет. Довга відповідь: подкаст – це аудіофайл, що завантажений в інтернет і розповсюджується за допомогою RSS. 

Але це технічний опис. Зазвичай за змістом подкаст – усний жанр. Це може бути як і аудіовистава, так і інтерв’ю, лекція або розповідь. Так само це може бути й музична добірка.

Можна сперечатися в деталях, але основа риса подкасту – можливість послухати його «за вимогою», тобто коли це треба слухачеві. Завдяки цьому подкасти зручно споживати в дорозі, під час рутинних справ або перед сном.

Чим подкаст відрізняється від радіо

У подкастах немає етеру. Авдиторія радіо слухає у конкретний час те, що їм складуть редактори програм. А авдиторія подкастів сама обирає коли і що послухати.  

Ще важлива відмінність у тому, що подкасти це персоналізовані медіа. Вони готуються з урахуванням, що їх буде слухати, скоріш за все, одна людина за раз. Радіо у цьому плані більше схоже на гучномовець, задача якого — донести інформацію до якомога більшої кількості людей одночасно.

Навіщо слухати подкасти

По-перше, це зручно. Пробували дивитися відео на ютубі в забитому метро або автобусі? З подкастом можна просто вставити навушники у вуха, ввімкнути та слухати. Окрім того, ще й робити це в будь-який час і не залежати від інтернет-зв’язку, варто лише попередньо завантажити свіжий епізод на телефон.

По-друге, це ваш вибір, а не вибір алгоритмів. Агресивний фейсбук кидає у вашу стрічку те, що ви може й не хотіли б читати, телеканали будують сітку мовлення так, як потрібно їм. А подкаст – це особистий вибір людини, це про індивідуальні вподобання, а не вподобання редакторів.