Що чекає на ринок подкастів в 2022 році
Що чекає на світовий ринок подкастів і як це може вплинути на українську подкаст-спільноту.
Ексклюзивні подкасти, геймери, освітні школи та нові правила маркетингу: ми спробували зібрати цікаві передбачення про те, що чекає на світовий ринок подкастів і як це може вплинути на українську подкаст-спільноту.
Подкастери будуть частіше радитись зі слухачами
Ще зарано казати, що ринок подкастів перенасичений (особливо, в Україні), але їх вже точно настільки багато, що варто задуматись про пошук своєї унікальної ніші. А також своєї, відданої та зацікавленої, аудиторії, а не просто людей, які готові слухати все, що їм трапляється.
У 2022 році подкасти будуть більше й активніше працювати зі своїми слухачами. Наприклад, питати в них напряму, які подкасти їм потрібні.
Час, коли можна було просто записувати свої шоу, не звертаючи уваги на запити аудиторії, стрімко минає. Натомість варто спілкуватись з ними більше, залучати до планування (чи навіть створення контенту). Це дасть можливість відірватись від конкурентів та створити продукт, який точно попаде в цільову аудиторію.
Подкасти допомагатимуть брендам ставати ближчими до клієнтів
Якщо ви робите подкасти для брендів (або плануєте їх робити), варто знати: зараз для брендів стає важливо вибудовувати близькість з потенційними клієнтами. Подкасти можуть стати інструментом для такої близькості.
Аудіоконтент дозволяє брендам бути в прямому сенсі ближчим до людей та будувати глибокі емоційні зв’язки з ними. Тож новим запитом до партнерських подкастів може стати саме близькість з аудиторією, а не просто розкриття якоїсь теми чи цінностей компанії. До того ж у подкастів зазвичай лояльніша аудиторія, яка готова глибше взаємодіяти з контентом і, як наслідок, ви зможете налагодити тісніший зв’язок з нею і донести свої цінності. А інтегрувати свою компанію у подкаст можна безліччю варіантів.
Маркетологи прийдуть опановувати подкасти
В усьому світі подкастів щороку більшає, конкуренція росте – а це означає, що подкастерам доведеться більше уваги звертати на маркетинг своїх продуктів. Що, своєю чергою, спонукатиме маркетологів вивчити правила просування подкастів, познайомитись ближче з аналітикою, розібратись, які можливості для реклами мають подкаст-платформи тощо. Для подкастів це може принести додаткову аудиторію, а для маркетингу загалом – нові формати взаємодії та нові можливості для бізнесу.
Більше ексклюзивних подкастів для різних платформ
Після того, як індустрія серіалів пережила першу хвилю «війни стрімінгів», подкаст-платформи теж включились в боротьбу за ексклюзивний контент. Наприклад, у 2021 році Spotify і Amazon відзначились купівлею ексклюзивних шоу. Можна припустити, що глобальний ринок подкастів продовжить рухатись в цьому напрямку.
Щось подібне відбувається й на українському ринку, як, наприклад, з аудіосеріалами Megogo, які фактично є наративними подкастами.
Ця тенденція найбільш вигідна для платформ з подкастами, які таким можуть залучати більше підписників, проте може ускладнити стосунки зі слухачами, які вже звикли слухати свої улюблені шоу через той чи інший додаток і можуть бути не готові переходити на іншу платформу заради одного продукту.
Facebook почне розміщувати та монетизувати подкасти
Раніше Facebook вже зробив крок назустріч подкастам, дозволивши розповсюджувати в себе RSS-канали на сторінках. Скоріш за все, компанія піде далі і почне сама хостити та монетизувати подкасти. Навіть якщо ми не побачимо остаточних результатів цього в 2022 році, цей процес може принаймні початись.
Ми в IZONE Media вже намагалися протестувати цю функцію, проте в Україні вона наразі не працює достатньо коректно.
Подкасти ставатимуть інформаційним приводом для інших ЗМІ
Можливо, в Україні для цього знадобиться трохи більше часу, але, скажімо, на американському медіаринку подкасти переросли формат спілкування «для своїх», на яке мало хто звертає уваги (тож ти можеш говорити все, що хочеш).
Чим більше публічних людей приходитимуть в подкасти, тим частіше інші ЗМІ звертатимуть увагу на аудіоформат як на джерело новин та, можливо, різних скандальних заяв. Правда, для цього самим подкастерам доведеться додатково попрацювати над промоцією свого контенту, щоби ексклюзивні коментарі та висловлювання виходили за межі подкастерської та слухацької спільноти.
Більше навчання — більше якісного контенту
Особливо в Україні кількість різних освітніх можливостей для подкастерів та подкастерок останнім часом зростає з неймовірною швидкістю. Студії, окремі організації та грантові програми запускають свої школи, акселератори чи лекції за тим чи іншим напрямком довкола подкастів. Такий попит на освіту сприяє також і покращенню контенту, бо чим глибше люди дізнаються про всі етапи створення продукту, тим легше їм з ним працювати у майбутньому.
В подкасти прийдуть геймери
На відміну від знаменитостей чи блогерів, які пробують себе в подкастах, геймери мають дві великі переваги:
- У них вже є своя велика аудиторія;
- Вони звикли з нею багато говорити.
Тож варто чекати на появу нових популярних подкастів від професійних геймерів, які на додачу до стрімів почнуть опановувати аудіоконтент.
Живі розмови в соцмережах стануть модерованими
В 2021 році популярними стали формати живих аудіорозмов – на короткий час популярним став Clubhouse, потім естафету підхопили Twitter Spaces. І якщо торік платформи лише намацували свою аудиторію для цього нового контенту, то в цьому році вони мають зосередитись на його якості.
Можливість записувати розмови, що відбуваються в Clubhouse і Twitter Spaces, може дозволити наростити кількість слухачів подібного аудіоконтенту. Єдиний ризик: без модерації розмови у таких «просторах» можуть перетворитись на суміш дезінформації, мови ненависті і просто беззмістовного контенту. Тож їм не завадять чіткіші правила та суворіша модерація.
Індустрія шукатиме більше рішень як збирати дані про подкасти
Один з недоліків формату подкастів – їм бракує детальної аналітики та даних, які могли б допомогти їхнім творцям якісно розвивати свої продукти. Інші медіа, як відео чи тексти, мають безліч інструментів і ресурсів, які допомагають зрозуміти, наскільки успішний та ефективний контент. Однак індустрія подкастів все ще позаду.
Скоріш за все, у 2022 мають з’явитись нові рішення, які дадуть подкастерам та маркетологам інформацію, необхідну для аналізу та розвитку подкастів. Адже запит на такі продукти є великим не лише в Україні, але й на світовому ринку подкастів. Тож очікуємо в 2022 глобальні дослідження і пошук відповідей на питання, що нас турбують.
Також читайте: