Три питання, відповіді на які збільшать аудиторію вашого подкасту
Заряджаємо на зростання кількості прослуховувань, розширення аудиторії, репости нових епізодів та всіляку підтримку слухачів.
«Мене ніхто не слухає!» Знайоме відчуття? Таке трапляється з усіма: деякі епізоди просто набирають менше прослуховувань за інші, або аудиторію щось відволікає. Але все ж краще не ігнорувати проблему, якщо ви вже її помітили. Ось три речі, про які варто подумати, якщо у вашого подкасту падають показники.
Заряджаємо на зростання кількості прослуховувань, розширення аудиторії, репости нових епізодів та всіляку підтримку слухачів.
Який у вас фокус?
Чи ваша стратегія комунікації в соцмережах відповідає змісту вашого подкасту? Чи ви послідовні у тому, як розкриваєте тему?
Мова не про те, щоб публікувати пости в один той самий день і час (хоча це теж впливає на взаємодію з аудиторією), але про те, щоб весь ваш контент відповідав вашому образу, змісту і загальному меседжу.
Узгоджений контент змусить вашу аудиторію повертатись за додатковою інформацією. Якщо ваша аудиторія прийшла до вас за якоюсь конкретною темою, вона буде вдячна за додаткові знання про неї чи трохи розваг – залежить від того, що саме ви їй запропонуєте.
Контент, що не має фокусу, бентежить чи відлякує аудиторію.
Як це зробити:
- Розробіть послідовну контент-стратегію;
- Визначиться з основними форматами, які ви хочете використовувати;
- Рухайтесь за стратегією, використовуючи ці формати.
Наприклад, у вас подкаст про літературу і ви хочете більше розповідати про авторів, чиї тексти ви розбираєте. Ви можете постити цитати з їхніх творів, давати деталі їхньої біографії та показувати обкладинки та ілюстрації з їхніх видань. Залишиться тільки визначитись, коли і в якому порядку це постити – і не відволікатись, скажімо, на гороскопи, які вас теж цікавлять.
Які ваші стосунки з аудиторією?
Що саме ви їм даєте: наводите факти чи розповідаєте історію?
Перш за все, вам треба краще зрозуміти своїх слухачів. Приділіть час на те, щоб вивчити, хто вони, чим займаються, як проводять дозвілля. Що їм болить, про що вони мріють, що для них важливо, а що ні? Які їхні цінності та інтереси?
Коли ви зрозумієте свою аудиторію і що для неї важливе, ви зможете розповісти історію саме для них. Згадайте будь-який улюблений серіал, шоу чи подкаст: в них містяться не лише факти, ці факти загорнуті в цілісну історію, яка допомагає утримувати увагу. Така ж історія знадобиться вашим слухачам.
Як це зробити:
Відправте слухачів у подорож вашим контентом. Думайте про подкаст і контент, який його супроводжує, як про мапу, яка має провести ваших слухачів цією подорожжю. А в результаті вони мають відчути щось нове – і завдяки цьому зміцнити зв’язок з вашим подкастом.
Яку цінність ви даєте слухачам? Чи ви корисні для своєї аудиторії?
Коли ви зрозумієте, хто ваші слухачі, ви також зрозумієте, що їм насправді потрібно – і що вони шукають саме у вашому подкасті. Чим більше потрібного контенту ви їм дасте, тим більше вони будуть його цінувати, тим більше часу вони будуть проводити з вами – а також більше взаємодіяти з контентом і ділитись ним.
Варто забезпечити таку цінність контенту, що дасть можливість аудиторії відчувати її під час кожного контакту з ним.
Як це зробити:
Щоразу під час запису питайте себе – а що з цього епізоду зможе взяти ваша аудиторія і чи буде це для неї мати цінність?
P.S. Чому це все має значення?
У ваших слухачів мало часу і дуже багато контенту – ваш подкаст конкурує не лише з іншими подкастами, але й з усіма новинами, серіалами, фільмами та лекціями, які існують в світі.
Але за допомогою чітко спланованої комунікаційної стратегії ваш подкаст може привернути увагу аудиторії до себе. Не проґавте нагоди завоювати і виправдати їхню довіру, поки вони вас слухають – і вони віддячать вам активною підтримкою на всіх платформах.
Також читайте:
«Відчуваю більшу користь у волонтерстві». Павло Бондаренко – про війну і «Радіо Поділ»