10 причин податись на грантову програму від IZONE Media

Розповідають переможці першої грантової програми.

Цього року відкрита студія подкастів IZONE Media запустила вже другу грантову програму для майбутніх подкастерів та подкастерок. Основна мета програми — допомогти українським подкастерам навчитись створювати та розвивати якісний українськомовний контент. Усі подкасти мають бути створені довкола теми прав людей. 

Ми запитали в наших подкастерів, які вже отримували грант минулого разу, щоб вони поділились своїм досвідом.

Причина №1. Подкасти підходять для всіх

Як пояснюють творці подкасту «Дітям від дітей», вони довго хотіли створити саме дитячі подкасти. Потім вдалось сфокусувати тему: «Маючи знайомих слабкозорих і незрячих дітей, які ведуть свій телеграм-канал, вирішили допомогти їм вийти на якісно новий рівень».

В результаті вийшов подкаст не просто для дітей: у ньому діти із вадами зору озвучують казки для своїх однолітків та інших незрячих чи слабозорих дітей.

Причина №2. Ви зрозумієте, що вам подобається не лише слухати подкасти, але й робити їх

Пояснює авторка подкасту «Всюди люди» Маргарита Тулуп:

«Грантова програма дала мій авторський подкаст, який складається з п’яти епізодів. Вона мені дала розуміння того, що мені подобаються подкасти, мені цікаво, виявляється, їх не лише слухати, але й створювати».

Причина №3. Разом легше й подкасти робити

Як кажуть Анастасія Локай та Олексій Божко, автори подкасту «За Гіппократом», під роботи над своїм подкастом вони зрозуміли, наскільки це важкий процес:

«Хочеться прямо особистий респект висловити всім тим, хто піднімає на гору той важкий камінь подкастингу».

Причина №4. Ви навчитесь планувати – і відпускати, коли щось йде не так

З тим, як працювати з людьми, яких ви маєте залучати для своїх випусків, стикнулись творці «Лем каже» Аліса Ліндеман та Володимир Арєнєв.

«У нашому подкасті були залучені додатково коментатори, які  за задумом робили часто записи самостійно і надсилали. Найважче було співпрацювати із цього приводу: час отриманням цього контенту вибивався із наших графіків, або ми отримували геть не те про що питали навіть попри дуже чіткі інструкції. Ще важливо зазначити про найважче: важко приймати, що часом все йде не так як задумано).  Найлегшим була співпраця із командою IZONE (ми дуже вдячні за підтримку, поради і легкий професійний супровід)».

Причина №5. У програми є дедлайни, тож ви не зможете відкладати роботу над подкастом знову. І знову

«Найважче було створити свій перший сценарій. Тому що навіть коли ти людина, яка пише тексти, і ти приблизно розумієш, як це все робити, виявляється, що в подкастах ти маєш ставити акценти і враховувати зовсім інші речі. Тому я, як, мабуть, і більшість авторів, які тільки починають, дуже довго відкладала написання свого першого сценарію. Але мушу сказати, що після того все пішло набагато легше, коли ти вже одного разу зрозумієш принцип цього», — каже Маргарита Тулуп, «Всюди люди».

Причина №6. У вас буде контент. Багато контенту

«Без цієї програми нам не вдалося б реалізувати задум настільки якісно і у повному обсязі. Подкаст-платформи та радіоефір стали майданчиком для популяризації продукту. Оскільки серія подкастів також транслюється в ефірі Радіо СіД FM у Луцьку, то це також якісне наповнення дитячого мовлення, яке станція реалізовує відповідно до ефірної ліцензії», — кажуть творці «Дітям від дітей».

Причина №7. Якщо вам буде важко – у вас є ми

Як розповідає Анастасія Локай, після того, як вони отримали грантову підтримку, найважче було знайти час на створення свого подкасту. Але IZONE Media були поруч в усіх їхніх труднощах.

«Від моменту подання заявки до реалізації пройшло пів року. Ніхто не був готовий до того, як зміниться наше життя за цей час. Записувались ми після того, як Олексій приходив з нічних змін в лікарні, а монтувала я в перервах між двома роботами. Якби не команда IZONE, в нас би опустились руки з самого початку, але завдяки їх менторству все задумане стало реальним».

Причина №8. Завдяки подкасту про вашу улюблену тему говоритимуть всі навколо

Про це згадують автори подкасту «Лем каже» — адже їхній проєкт спричинив повернення творів та думок письменника Станіслава Лема до суспільного обговорення.

Причина №9. Ви більше нічого не будете боятись

Як каже авторка подкасту «Репресовані» Романія Строцька, найлегше було подати заявку. А вже потім почались виклики на кшталт «подзвонити експерту», «написати перший сценарій» чи «звикнути до свого голосу у записі».

Проте саме такий досвід дозволяє зрозуміти, що саме вам потрібно від грантової програми загалом і подкасту зокрема.

«По-перше, зважте, чи вам точно вистачатиме ресурсів на створення подкасту, причому різних – часу, сил, коштів. Спочатку може здатися, що все просто і легко, але слухати чужі епізоди і працювати над своїм власним – різні речі. Надто якщо тема складна і травматична, а подкаст наративний. Підготовка матеріалів, їх осмислення і трансформування у сценарій вимагають багато часу. Тож коли заповнюєте аплікаційну заявку, об’єктивно оцініть, скільки саме епізодів зможете подужати (10 – це справді багато). По-друге, подаючи ідею наративного подкасту, зберіть команду і чітко розподіліть обов’язки. Бути людиною-оркестром круто, але дуже складно (особливо якщо у вас на носі написання магістерської чи робота на повну зайнятість). По-третє, складіть чіткий план роботи й обов’язково його дотримуйтеся. Так ви збережете час і сили не тільки собі, але й команді IZONE», — радить Романія.

Причина №10. А чому б ні?

Можливо, найкраща нагода втілити нарешті вашу мрію і записати свій подкаст – саме тут і саме зараз. Ми допоможемо в усьому: навчимо, покажемо, підтримаємо всі божевільні ідеї, запишемо і передамо слухачам.

Не бійтесь спробувати стати тією людиною, яка не лише слухає, але й творить подкасти.

P.S. Що треба знати про грантову програму IZONE Media:

Програма відбудеться у 3 етапи.

  • 1 етап: треба заповнити гугл-форму та розказати про ідею свого майбутнього подкасту. Ми відберемо 10 команд/авторів, які пройдуть на другий етап; 
  • 2 етап: учасники пройдуть навчальний курс про створення подкастів, за результатами якого напрацюють детальну концепцію свого проєкту;
  • 3 етап: експерти та ментори відберуть 4 найкращі концепції, а фіналісти отримають менторський супровід та фінансову підтримку на створення свого подкасту. 

Прийом заявок триватиме до 15 січня 2022 року.

Участь у конкурсі можуть брати усі охочі (як юридичні, так і фізичні особи).

Не відкладайте все на останній день та заповнюйте заявку


Також читайте:

Чим займається IZONE Media?

Як зробити трейлер для подкасту (і чому він вам потрібен)

IZONE Media запускає акселератор для подкастерів: як отримати грант?