Як обрати платформу для ваших подкастів?

Куди ж тепер подіти цей подкаст і як взагалі щось з’являється на умовному Apple Podcasts?

Отже, ви вирішили стати частиною спільноти подкастерів – вітаємо з цим рішенням! І, скоріш за все, після того, як ви визначитесь з темою, гостями і знайдете підходящий мікрофон, перед вами постане питання: а куди ж тепер подіти цей подкаст і як взагалі щось з’являється на умовному Apple Podcasts? 

Спробуємо розібратись, як же це зробити.

Як відбувається дистрибуція подкастів

Модель розповсюдження подкастів чимось схожа на музичні стрімінги: вам потрібен посередник, який допоможе донести ваш контент світові. Щоби потрапити на платформи, де люди слухають подкасти, вам треба скористатись спеціальним хостингом.

Хостинг-платформа – це місце, де зберігаються ваші аудіофайли з подкастами. Хостинг створює RSS-Feed, (онлайн-файл з вмістом вашого подкасту), який потім передається на платформи розповсюдження (тобто, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts тощо).

Деякі хостинги будуть поширювати ваш подкаст на більшість платформ для дистрибуції, пропонуватимуть варіанти монетизації через рекламу та збиратимуть аналітику, щоб ви знали, хто слухає ваш подкаст, де, коли та як.

Вибір хостинг-платформ дуже великий і в кожної з них є свої переваги. У цьому розмаїтті дуже легко розгубитись, коли ви тільки починаєте працювати з подкастами. Так на що ж краще звернути увагу?

1.       Який ваш бюджет?

Так, це найпростіше: починати треба того, який у вас є бюджет на хостинг. Кожна платформа пропонує різний набір функцій за різну ціну, тому краще розуміти, чи готові ви платити більше за, скажімо, гарний інтерфейс, чи можна поки що обрати щось подешевше.

Якщо ви тільки починаєте і ще не готові вкладати в подкаст багато, можна почати з безкоштовного сервісу Anchor.fm.

2.       Наскільки детальна аналітика вам потрібна?

Якщо ви плануєте монетизувати ваш подкаст, вам точно треба знати, хто вас слухає, де і як – рекламодавцям це важливо.

Тому зверніть увагу, що саме входить до аналітики обраної вами платформи. Десь це буде лише кількість завантажень та через які платформи це робили ваші слухачі. А хтось може деталізувати інформацію про ваших слухачів: якими пристроями вони користуються, де проживають тощо.

3.       На яку кількість слухачів ви розраховуєте / скільки пам’яті вам треба?

На деяких платформах тариф підписки може залежати від того, скільки разів за місяць ваш подкаст скачували (або скільки загалом контенту ви туди завантажили).

Звісно, на початку роботи може бути важко спрогнозувати, наскільки успішним буде ваш подкаст і як багато його будуть слухати. Проте припустити, скільки буде «важити» сезон можливо: запишіть тестовий випуск, помножте отриманий обсяг пам’яті на кількість епізодів, скільки ви плануєте зробити – і отримаєте той обсяг пам’яті, який вам потрібен.

4.       Які додаткові функції потрібні саме вам?

Обираючи хостинг-платформу, зрозумійте, які функції будуть необхідні саме для вашого подкасту.

Якщо ви плануєте вставляти ваш подкаст у публікацію на сайті – вам знадобиться веб-плеєр.

Не хочете витрачати багато часу на дистрибуцію? Тоді шукайте хостинг, який автоматично завантажує подкаст на всі можливі платформи.

Якщо у вас ще немає власного сайту, але він вам потрібен – деякі платформи мають додаткові опції для брендування вашого подкасту і можуть створити окрему сторінку для нього.

Ви записуєте не один подкаст (або плануєте це робити) – тоді одразу шукайте платформу, яка дозволяє завантажувати кілька шоу.

Деякі платформи навіть дозволяють редагувати епізод прямо на них, тобто ви зможете окремо завантажувати файл з програмою, окремо з рекламною вставкою тощо.


Також читайте:

Анонс лекції: Як просувати подкасти?

Як зрозуміти, хто цільова аудиторія вашого подкасту

Що послухати