Де шукати музику для подкастів

Розповідаємо де і навіщо шукати музику для подкастів.

Для хорошого подкасту потрібна ідея, історія та вміння її розповісти. Але якщо додати трохи музики, ви можете перетворити свій подкаст з просто хорошого на чудовий – головне, не захопитись і не перетворити його на музичне шоу (хіба що ви справді робите подкаст про музику).

Чому подкасту не завадить трохи музики?

Якщо ви вже тут, то, скоріш за все, знаєте відповідь на це питання. Проте якщо коротко, то ось чому музика потрібна в подкастах:

·       Вона допомагає нам краще розповісти свою історію – адже в подкасті ми можемо працювати виключно зі звуком, тож не варто відкидати такий потужний звуковий інструмент як музика. Музика може проілюструвати конкретний період часу, підказати країну, про яку йдеться, або провести на ту чи іншу локацію, де вона могла б звучати;

·       Вона працює з емоціями слухача – за допомогою музики ми можемо підсилити напругу, розслабити, створити атмосферу веселощів чи суму. Все це разом допомагає занурити слухача в ту атмосферу, якої ми потребуємо;

·       Вона додає подкасту професійності – і цим робить ваш продукт ціннішим для аудиторії. До того ж, музика заповнює «порожні місця» та незручні паузи, і робить прослуховування комфортнішим – а ще допомагає тримати увагу.

Де саме можна розмістити музику в подкасті?

·       На початку / в кінці

Перші секунди вашого подкасту – це перше враження, яке ви справляєте на слухача. Це ваш шанс привернути увагу і втримати її якомога довше, і музика може допомогти в цьому. Крім цього, добре підібраний трек дозволить пізніше вашим слухачам щоразу згадувати саме про вас, якщо десь почує ці ноти.

В кінці подкасту теж можна додавати музику – до речі, не обов’язково одну й ту саму. Це дозволяє спокійно підбити підсумки і плавно завершити розмову. Крім цього, це гарантує, що слухачі «вийдуть» з вашого подкасту саме з тим настроєм, як вам треба.

·       На фоні

Слухаючи подкасти, ви могли чути, як в різних моментах звучить фонова музика – у переходах між питаннями в інтерв’ю, перед рекламою, щоб розмежувати різні теми тощо. Це робить ці переходи більш плавними і допомагає слухачу не заблукати в подкасті.

Про що треба пам’ятати, коли працюєш з музикою в подкастах:

·       Вона має бути доречною – тобто доповнювати вашу історію, а не перетягувати на себе всю увагу; відповідати за стилем та настроєм;

·       Варто перевірити, чи не використав хтось з ваших колег вже цей трек – особливо, якщо ваші подкасти на схожі теми;

·       Вона має бути легальною – тобто або взятою з легальних безкоштовних стоків, або купленою, або ви офіційно домовились з конкретним автором особисто, що використаєте його/її трек.

Де шукати безкоштовну музику?

Є два типи музики, яку ви можете безпечно використовувати і не порушувати чужі авторські права:

·   Royalty Free – музику з такою позначкою можна використовувати вільно для своїх творів, не сплачуючи за це жодного роялті;

·   Creative Commons – це означає, що автор сам визначає, на яких умовах можна використати його музику (зазвичай треба просто вказати авторство, але обов’язково прочитайте дрібний шрифт і переконайтесь, що цей трек дозволено використовувати у комерційних та публічних цілях, як саме треба підписати автора тощо).

Безкоштовні платформи з музикою для подкастів

1. Pixabay
Pixabay дає доступ до безкоштовної музики, яку можна використовувати як з комерційною, так і не комерційною метою.

2. YouTube Audio Library
В YouTube Audio Library є велика колекція інструментальної музики, яку можна скачувати і використовувати (зверніть увагу, там є два типи ліцензії, royalty free та creative commons). 

3. Incompetech
Incompetech має підбірку музики, яку можна скачувати і використовувати на умовах creative commons. 

4. Free Music Archive
Free Music Archive дає безкоштовний доступ до великої бібліотеки виконавців та пісень – а також дозволяє відстежувати їхню популярність серед інших користувачів.

5. Soundcloud
Soundcloud – величезна платформа, яка дає творцям можливість завантажувати свої твори, які вони готові давати використовувати на умовах creative commons . Для цього треба у пошуку обрати фільтр «to use commercially» і одразу шукати треки, які можна використовувати безкоштовно в комерційних цілях.

6. Dig by ccMixter
Dig by ccMixter це платформа для краудсорсингу для музики, яку можна використовувати на умовах creative commons. Вони пропонують 2 основні ліцензії: для комерційного/монетизованого використання та приватного використання.

Платні платформи з музикою для подкастів

1. Soundstripe
Soundstripe пропонує підписку на місяць та на окремий трек, що дає доступ до тисячі пісень на вибір.

2. AudioJungle
AudioJungle надає вам доступ до якісного вибору пісень і дозволяє оплачувати щомісячну підписку, або потреково. 

3. Epidemic Sound
Epidemic Sound є однією з кращих платформ з безкоштовною музикою. Вони пропонують музику для подкастерів за 15 доларів на місяць. 

4. Storyblocks
Storyblocks пропонує необмежену кількість завантажень безкоштовної музики за 20 доларів на місяць. 

5. Jamendo 
Jamendo пропонує як покупку, так і підписку треків. Ви можете вибрати 240 000+ безкоштовних пісень з їхньої бібліотеки. 

6. Premium Beat 
Premium Beat пропонує безкоштовну royalty-free музику за моделлю підписки


Також читайте:

Подкасти і війна. Як Urban Space Radio адаптувалися під нову реальність

«Ми пішли у подкасти і не повернулися». Артем Галицький – про роботу Radio SKOVORODA під час війни

Як зробити трейлер для подкасту (і чому він вам потрібен)