Як використовувати SEO для подкастів
І як з цим може допомогти Google
Ви можете записувати найкращий подкаст в світі, але який в цьому сенс, якщо слухачі не зможуть його знайти?
Допомогти з цим може Google, який почав включати подкасти до своїх результатів пошуку. Для ефективнішої роботи пошукових алгоритмів подбайте про оптимізацію сторінки результатів пошуку (SERP) вашого подкасту. І тут знадобиться робота з SEO.
Ключові слова
SEO, або пошукова оптимізація, потрібна для того, щоб покращити видимість вашого контенту у пошуковій видачі. Інакше кажучи, якщо Google не покаже ваш подкаст на першій сторінці пошуку, вважайте, що вас ніхто не знайде.
Ключ до успішного SEO ховається в ключових словах, які є в описі подкасту, за допомогою яких люди можуть знайти його в пошуковику.
Ключові слова виступають посередниками між тим, що люди шукають, і контентом, який ви можете запропонувати їм у відповідь. Тому якщо ви підберете правильні ключові слова, зможете вийти на аудиторію, яка про ваш подкаст навіть не чула.
Що треба знайти, щоб знайти свої ключові слова:
· Проаналізуйте свою аудиторію та їхні потреби – що саме вони можуть шукати? Наприклад, поспілкуйтесь зі слухачами напряму чи влаштуйте онлайн-опитування;
· Скористайтесь інструментами, які допомагають знайти потрібні ключові слова (наприклад, Google Keyword Planner або Google Trends).
Загалом, таке дослідження допомагає краще зрозуміти, наскільки високий попит на певні ключові слова. Це також дозволить побачити, що конкурувати з такими словами як «брендинг» чи «бізнес» дуже складно – надто висока конкуренція. Тож якщо ваш подкаст стосується цих тем, пошукайте пов’язані з цією темою інші ключові слова з нижчою конкуренцією.
Знайшли свої ключові слова? Можна зосередитися на оптимізації вмісту.
Як Google відображає подкасти
Зараз Google індексує та включає в результати пошуку подкасти, як і будь-який інший контент. Щоби полегшити роботу пошуковій системі, ось що можна зробити:
· Налаштуйте диспетчер подкастів Google (Google Podcasts Manager) – програму для подкастів, яка дозволяє бачити кількість підписок, прослухані хвилини і найпопулярніші пошукові запити;
· Використовуйте ключові слова в назві епізоду, а також в аудіо та відео – це гарантує, що вони будуть у важливих елементах SEO: тег заголовка, URL-адреса та транскрипції;
· Не забудьте використати ключові слова під час створення самих епізодів, зокрема в назві та описі.
Назва епізоду має бути зручною для ключових слів
Хороша назва епізоду допомагає не тільки привернути увагу вашої аудиторії, але й працює на користь SEO. Назва має бути чіткою, лаконічною і пояснювати, про що буде йтись у вашому подкасті. А ще бути зрозумілою для Googl та включати ключові слова.
Якщо ви викладаєте свій подкаст в тому числі на YouTube, подумайте про субтитри. І взагалі: всюди, де ви можете вжити ключові слова і це буде виглядати органічно, не соромтесь це робити.
Але не перестарайтесь: назва в першу чергу має цікавити слухачів. Якщо там буде забагато ключових слів, алгоритмам Google це теж не сподобається – вони вважатимуть, що це контент, який створили спеціально для них, а не для людей.
Що включити в опис подкасту:
· Стільки ключових слів, скільки це можливо (але не повторюйтесь, вживайте різні слова);
· Заклик до дії (напиклад, «підписуйтесь»);
· Посилання: на ваші сторінки в соцмережах, сайт, інші подкасти тощо.
Хороший опис має бути клікабельним, привертати увагу аудиторії та пояснювати їй, чому їй варто звернути увагу на ваш продукт.
Люди все частіше шукають щось, формулюючи «справжні» питання, а не технічні пошукові запити (наприклад: «Які симптоми депресії», а не «депресія симптоми»). Тож якщо назва вашого епізоду буде сформульована як таке питання, ваші шанси опинитись на першій сторінці пошуку зростають. Якщо ж ваш формат не дозволяє подібну назву, додайте таке речення в опис епізоду.
Використовуйте сайт
Якщо у вашого подкасту є сайт, це чудовий спосіб покращити його SEO. Сайт – це ваша додаткова присутність в інтернеті, тож він допоможе з’являтись у більшій кількості пошукових запитів. До того ж, там можна розмістити розшифровки або принаймні короткі перекази ваших подкастів для тих, хто не має часу слухати епізод повністю.
Google сканує веб-сторінки на наявність ключових слів у таких місцях, як назва публікації, назва епізоду подкасту, підзаголовки, URL-адреса, назви файлів для будь-яких зображень. Тож у всіх цих місцях варто розмістити ключові слова.
Але головне, що може дати вам сайт – можливість зібрати всю вашу роботу в одному місці. На сайті можна розмістити:
· Вбудований програвач з вашими подкастами;
· Розшифровку епізоду, де будуть ключові слова, які допоможуть залучити органічний трафік;
· посилання на інші платформи, де можна знайти ваш подкаст.
Чому варто робити розшифровки подкастів
Звісно, подкасти – це аудіоформат. Проте текстова версія теж буде корисною: транскрибування ваших епізодів допоможе підвищити SEO подкастів.
Розшифровка – простий спосіб збільшити вміст вашого сайту та охопити нову аудиторію. Розшифровки допомагають пошуковим системам «читати» ваш сайт за ключовими словами, а це збільшує ймовірність, що хтось знайде вас у Google.
Крім цього, тексти дозволять знайти для ваших подкастів нову аудиторію, яка ще не звикла до аудіоконтенту.
Інша можливість: можна перетворювати аудіо у відео. Оскільки YouTube є другою за величиною пошуковою системою після Google, перетворення вашого аудіо у відеоформат може стати хорошою SEO стратегією для подкастів. Ви також можете використати вашу розшифровку і перетворити її на субтитри для відео.
Не забудьте про соцмережі
Якщо ваш подкаст має сторінки в різних соціальних мережах, це не лише корисно для підтримування зв’язків з аудиторію, а й впливає на SEO. Ваші слухачі, які ділитимуться на своїх сторінках посиланнями та/або згадками про ваш подкаст, також допомагатимуть пошуковим системам частіше згадувати про вас і позначати ваш контент як цікавий та корисний.
Якість важливіша за кількість
Цікавий та корисний контент для аудиторії насправді важливіший за розставлені всюди ключові слова. Ваші підписники помітять, що зміст ваших подкастів не відповідає математичній точності вашого SEO і просто перестануть вас слухати. А цього вам теж не треба. Крім цього, алгоритми Google «зчитують», коли ключові слова розставлені не природньо, і це може тільки зашкодити.
Тож в першу чергу думайте про людей, які будуть шукати ваш подкаст, а не про алгоритм. Це дозволить витримати цей необхідний баланс між вмістом, зручним для слухачів, і змістом, важливим для Google.
Також читайте:
IZONE Media на Lviv Media Forum 2021