Як зробити трейлер для подкасту (і чому він вам потрібен)

Інструкція, як краще зробити трейлер і про що важливо не забути

У нас не виникає питань, навіщо потрібні трейлери фільмам чи серіалам: щоб привернути нашу увагу, натякнути на сюжет і змусити нас чекати прем’єри. Так само й подкастами – хіба що тут доведеться обійтись без відео.

Отже, що треба знати про трейлери для подкастів?

4 причини, чому вашому подкасту потрібен трейлер

1.       Це допоможе залучити нових слухачів. Є люди, яким мало просто прочитати опис вашого подкасту та/або повірити рекомендації друзів – їм треба самими послухати і вирішити, чи готові вони слухати весь епізод. У трейлері ж ви можете зібрати все найкраще, що у вас є для цієї першої проби.

2.       Його можна використовувати на різних платформах. Трейлер подкасту можна запостити не лише на подкаст-платформах, але й в соцмережах (Instagram, Facebook, TikTok чи YouTube). Так ви зможете анонсувати прем’єру подкасту загалом чи якогось конкретного епізоду.

3.       Його можна вставити на сайт (якщо він у вас є).

4.       Ви можете попросити інших авторів включити його до їхніх подкастів. Це теж допоможе розширити аудиторію – а ще ви зможете попрацювати разом з колегами, додавши їхній трейлер у ваш подкаст.

Єдиний можливий недолік трейлера для подкасту – це якщо ви зробите поганий трейлер.

Якої довжини має бути трейлер?

Коротка відповідь: від 30 секунд до 1-1.5 хвилини.

Довга: краще мати дві версії – коротку на 30 секунд і розширену на 1 – 1.5 хвилину. По-перше, так ви зможете запостити різні трейлери на різних платформах. По-друге, якщо ви проситимете когось розмістити ваш трейлер (чи то безпосередньо в іншому подкасті, чи то на іншому сайті, чи то в соцмережах ваших колег та однодумців), краще мати різні варіанти на вибір, щоб трейлер (який комусь може здатись задовгим) не обрізали без вашого відома.

Що обов’язково має бути в трейлері?

1.       Назва подкасту – не смійтесь, це не настільки очевидно, випадково можна про неї забути;

2.       Про що це шоу і для кого – самої лише назви та уривків подкасту може бути замало, щоб зрозуміти це. Краще озвучте цю інформацію самі, а не змушуйте людей здогадуватись. Крім цього, переконайтесь, що ваша цільова аудиторія зразу зрозуміє, що ви говорите до неї.

3.       Де вас шукати – на сайті, в соцмережах, на платформах з подкастами (тільки не перераховуйте їх всі);

4.       Тон та інтонація трейлеру має відповідати подкасту – тобто якщо у вас гумористичний подкаст, не забудьте пожартувати.

Чого краще уникати?

1.       Нецензурної лексики – деякі платформи можуть через це обмежити відтворення вашого трейлера (або будьте готові до позначки «explicit content», якщо вам хочеться говорити вільно);

2.       Зайвих питань та закликів – все, що ви можете попросити людей зробити, це послухати ваш подкаст, не розпорошуйте їхню увагу;

3.       Прохань про лайки, коментарі чи підписку на Patreon – про це краще говорити з тими, хто вас вже слухає, а не тільки знайомиться.

Як публікувати трейлер?

Коли будете завантажувати трейлер на платформи для подкастів, бажано поставити його заднім числом – тоді він буде відображатись в правильному порядку, перед першим епізодом.

Після цього опублікуйте його всюди, де тільки можна – не дарма ж ви його робили? Почати варто з ваших сторінок у соцмережах.


Також читайте:

Хочу стати гостем подкасту: що робити і як готуватись

Що чекає на ринок подкастів в 2022 році

Чим подкаст відрізняється від інших форматів