П’ять порад від Еріка Ньюзума для тих, хто цікавиться подкастингом

Цей текст – розсилка №17 від Еріка Ньюзума. Ми переклали та адаптували його поради для вас.

Мене звати Ерік Ньюзум. Я співзасновник компанії Magnificent Noise в Нью-Йорку, яка займається виробництвом аудіо та консалтингом. І у мене є п’ять порад для тих, хто цікавиться подкастингом. 

Ідея №1: Не будьте подкастером.

Ця фраза не має відштовхнути вас від подкастингу. Навпаки, має заохотити вас не думати про себе, як про «подкастера». Я часто відвідую різні конференції і там говорю з людьми з радіо, які мають екзистенційну тривогу про своє майбутнє.

І зазвичай кажу, що проблема не в майбутньому радіо. Проблема в тому, що ви визначаєте себе як «продюсера радіо». Ви – «виробник аудіо». Через 10 років усі люди, які зараз називають себе «подкастерами», матимуть таку саму тривогу, коли з’явиться новий спосіб розповсюдження аудіо. Тож подумайте про себе як про «виробника аудіо» та йдіть туди, де ваша авдиторія. Перестаньте турбуватися про платформу, на якій ви перебуваєте.

Ідея № 2: У пріоритеті – функція, а не формат

Я вже не знаю, скільки разів я спілкувався з кимось, хто ще навіть не почав свій подкаст, а вже казав: «Я робитиму інтерв’ю». Або «Я збираюся зробити наративний подкаст на десять епізодів про тему X чи тему Y».

І я кажу: «Чому ви вирішили, що кожен епізод, який ви захочете зробити, буде наративним? Чому ви вирішили, що це буде інтерв’ю? Чому ви вже обмежуєте себе, хоча ще навіть не почали щось робити? Особливо в сфері, де немає правил».

Так, найстрашніше у подкастингу – це те, що тут немає правил. І водночас це найкраще, що є у подкастингу. Ми схожі на людей, які вперше почали досліджувати моря або почали літати в космос. Вони поняття не мали, якими будуть правила. Вони просто пробували.

Тож, якщо у вас є наративний подкаст з десяти епізодів, то чому б не додати кілька менших епізодів чи інтерв’ю з експертом? І подумати ширше про те, яким може бути ваш подкаст.

Коли я спілкуюся з подкастерами, то часто запитую, чи кожен епізод їхнього подкасту мав однаковий формат і схожу тривалість. 90% людей відповідають ствердно. 

Чому?

Ідея № 3: Що «працює»

Насправді питання не в тому, що працює, а в тому, хто має вирішувати, що працює. Багато організацій використовують подкасти як спосіб залучення нової авдиторії. Або ж як можливість вийти за межі бульбашки, щоб знайти ту частину спільноти, з якою вони раніше не спілкувалися.

Але попри зацікавленість у нових людях, завжди є купа білих менеджерів середнього віку, які вирішують, чи працює ідея чи не працює.

Люди в аудіо чи, можливо, просто люди загалом, дивляться на задачу диверсифікувати авдиторію як на загадку. Вони вважають, що це загадка, на яку ми не знайшли відповіді. Що ж, відповідь неймовірно проста. Ми просто не хочемо приймати відповідь. 

Відповідь така (визнаю, я спрощую, але): людина за мікрофоном – це та сама людина, яка і буде слухачем. Крапка. 

Якщо ви не «всаджуєте» своїх слухачів за мікрофон, як ви можете думати, що вони будуть слухати? І якщо ви намагаєтеся з’ясувати, чи підходить цей контент для цільової авдиторії, то чому ви запитуєте свою стару авдиторію чи своїх старих керівників? Чому б не запитати в своєї нової цільової авдиторії?

І якщо це не працює для неї, виправте це. Це не загадка.

Ідея № 4: Ви не займаєтеся аудіобізнесом.

Коли ви створюєте подкасти, ви не займаєтеся аудіобізнесом. Ви займаєтеся розбудовою спільноти.

Ви створюєте простір для людей, яким подобається тема і які хочуть спілкуватися та взаємодіяти з вами та іншими.

Це не пасивний досвід. Це не схоже на мовлення, коли ви говорите «один до багатьох» без відповіді. Подкастинг – це двостороння розмова. Кожен успішний подкаст або створив спільноту, коли створював свої шоу, або його слухачі створили власну спільноту. Минулого року в The New York Times була стаття про те, як у Facebook з’являються сторінки шанувальників подкастів навіть коли їхні творці не залучені в процес. Слухачі самі знаходять один одного і створюють спільноту.

Якщо ви хочете досягти успіху в подкастингу, це не має бути лише логіка «зробімо ось це, а потім викладемо сюди». Поряд із тим ви маєте думати про розбудову спільноту навколо.

Ідея № 5: Не будьте занудами.

Можна подумати, що це досить очевидна річ, але я щодня чую нудні речі.

Не думайте, що люди будуть зацікавлені в тому, що ви робите. Думайте: я кидаю вам виклик – спробуйте вимкнути мій подкаст, адже я зроблю кожну мить у ньому важливою. 

Сьогодні існує тисяча нових подкастів, які конкурують із тисячею нових подкастів, які вийшли вчора, і тисячею, які вийдуть завтра. Вибір великий. Якщо ви не зацікавите слухача, то слухач піде. І хтось інший із задоволенням зробить це замість вас.

Це все. Дякую!

Ерік

Якщо ви хочете підписатись на розсилку Еріка, ви можете зробити це тут


Також читайте:

Як записувати подкасти дистанційно? 5 практичних порад

На межі. Епізод четвертий. Вербування.

Звідки брати інформацію для подкастів? 7 порад для новачків