Чим подкаст відрізняється від інших форматів

Розповідаємо що таке подкаст і чим відрізняється від інших форматів, зокрема — радіо чи відеоблогу.

Через завантаженість та потік інформації в стрічках соцмереж багато людей надає перевагу контенту, який можна послухати. Відтак більшає й можливостей для цього: ви можете слухати радіо в машині, ввімкнути улюблений подкаст доки миєте посуд чи обідати за переглядом відеоблогу. Форматів — безліч і всі вони різні, але межі між ними інколи розмиваються.

Що таке подкаст? 

Подкасти — серія аудіофайлів, представлена у вигляді окремих епізодів і завантажена в інтернет. Ідея такого формату полягає в тому, щоб люди могли слухати те, що їм цікаво будь-де і будь-коли. Зазвичай за змістом подкаст – усний жанр, який може охоплювати будь-які теми та бути в різних форматах. Це може бути як просто розмова, інтервʼю чи «лекція», так і окремі репортажі, розслідування тощо. Дізнатися більше про те, які бувають формати подкастів можна тут.

Подкаст VS Радіо

Подейкують, що подкаст — це нова форма радіо. Однак між цими форматами є чимало відмінностей. Одна з основних — те, що у передачах на радіо встановлений розклад і часові обмеження, тоді як у подкастів часових обмежень немає, а епізоди можуть бути настільки довгими чи короткими, як заманеться авторам. Але окрім цього є ще кілька відмінностей:

  1. Радіо — це засіб масової комунікації. Там використовують кілька різних типів контенту для того, аби залучити масову авдиторію. А подкасти персоналізовані.
  2. Подкасти — це серія цифрових аудіофайлів, які зазвичай записані попередньо, на радіо — прямий етер. Відтак вміст радіоетеру не можна переформатувати чи відредагувати після того, як він уже вийшов. А подкасти можна форматувати по розділах і перезаписувати. 
  3. На радіо неможливо дізнатися реальну статистику і кількість зацікавлених слухачів, а от статистику подкастів можна легко простежити.
  4. Радіо – це про миттєвість: після виходу в етер шоу вимикається, а через деякий час зникає. Подкасти ж доступні завжди, їх можна переслухати навіть якщо епізоди вийшли кілька років тому.

Подкаст  VS Відеоблог

І подкаст, і відеоблоги в сучасному світі два дуже популярні джерела інформації та розваги, а подекуди й доходу. Часом ці формати плутають, тож пояснюємо чому подкаст — не відеоблог.

Основна відмінність в тому, що вмістом відеоблогів є відео, а вмістом подкастів є аудіо

  1. Відеоблоги – це відеожурнали: відео, що описують певну ситуацію чи день із життя людини. До відеоблогу не додається окремо аудіофайл. Подкаст, навіть якщо це відеоформат, немає зайвих елементів, а відтак є більш пасивним та спокійним. Крім того, відеоверсія подкасту це всього лише спосіб залучити додаткову авдиторію на відеоплатформах (наприклад, YouTube). 
  1. Як правило, відеоблоги можна перетворити на подкасти, але не навпаки.
  2. Відеоблоги займають більше часу та найкраще підходять тим, хто не боїться камери.
  3. Вести відеоблог дорожче, аніж подкаст. Крім того, ведення відеоблогів займає більше часу, оскільки редагування потребує більше часу.


Також читайте:

Як писати відгуки на подкасти

IZONE Media святкує першу річницю: цифри і підсумки

Номінанти на отримання премії The Ambies