5 типових помилок, яких припускаються подкастери

Перевірте, чи не припускались ви однієї з них

Можливо, цей текст вам ніколи не знадобиться, бо ви точно знаєте, як робити хороші подкасти і ці помилки вам не загрожують. Проте про всяк випадок перевірте, чи не припускались ви однієї з них.

Подкаст – це обов’язково бізнес

Ставитись до своєї справи відповідально і мати амбітні плани – це, звісно, добре, але сам по собі по подкаст не обов’язково має бути саме бізнесом. Він може бути експериментом, досвідом або просто проєктом без чіткої мети – це не робить його поганим подкастом.

Якщо подкаст не приносить вам грошей, це ще не причина не робити його.

Як розв’язувати цю проблему:

 • дозвольте собі ставитись до подкасту як до власної розваги та задоволення – це достатньо вагома причина, щоб ним займатись;
 • подкаст може бути частиною вашого бізнесу – якщо у вас є власна справа, ви можете розповідати у неї в подкасті, або говорити з колегами чи експертами в цій галузі;
 • подкаст може бути початком вашого бізнесу – якщо ви хочете чимось зайнятись, розкажіть про себе і свої навички через подкаст.

Подкасти – це дорого

Багато хто думає: якщо ви робите незалежний подкаст і не маєте доступу до професійної студії, доведеться купляти дуже дороге обладнання і облаштовувати студію в себе.

Але ні – хороший звук коштує не так дорого, як вам здається.

Як вирішити цю проблему:

 • дослідіть програми, які є на вашому смартфоні та/або комп’ютері – є чимало зручних безкоштовних/недорогих додатків, які можуть записувати і монтувати звук;
 • хорошу техніку можна купувати поступово – почніть з USB-мікрофона, і поступово додавайте необхідне обладнання.

Подкаст можна записати лише в професійній студії

Ми вже визначились, що для запису подкасту достатньо й підручних засобів. Тому ви можете записувати свій подкаст вдома, на вулиці чи в гаражі – будь-де, де вам подобається.

Як вирішити цю проблему:

 • облаштувати собі «тихе місце» замість студії – це можна зробити і в домашніх умовах, просто знадобиться тихе приміщення, а для додаткової звукоізоляції можна влаштувати імпровізоване шатро з ковдр;
 • записувати подкаст з зовнішніми шумами – вони можуть здаватись недоліками, але насправді лише додавати унікальності (наприклад, якщо у вас є кіт, його нявчання може стати саме тим, заради чого ваш подкаст і будуть слухати).

Знайти свою аудиторію неможливо

У світі, де є понад 850 000 подкастів, конкурувати за аудиторію важко. Але при цьому не існує двох однакових подкастів: вибір платформи, тривалість епізодів та навіть голос ведучого зможе знайти для вас ваших і тільки ваших слухачів.

Як вирішити цю проблему:

 • визначіться, з якою аудиторію ви б хотіли працювати;
 • дослідіть цю нішу: хто ці люди, що їм цікаво, що вони шукають в подкастах;
 • підлаштуйте свій подкаст під їхні запити – оберіть зручну платформу та формат;
 • перевірте, якою є ваша аудиторія насправді – і чому вони вас слухають; та просто продовжуйте це робити 🙂

Подкаст має бути досконалим

Було би добре, але ні. Жоден подкаст не виходить досконалим з першого разу. Ви переплутаєте питання, назвете вашого гостя чужим іменем, ваш кіт зітре змонтовану аудіодоріжку, а в день релізу впадуть сервери. Зрештою, вам не сподобається ваш власний голос.

Варто змінити підхід – нам потрібні достатньо хороші подкастери. Перфекціонізм заважає нам працювати, адже він стримує нас від експериментів і помилок. А для розвитку і навчання всім нам необхідно помилятись. До того ж, час, який ви витрачаєте на створення Того Самого Досконалого Епізоду можна було б витратити на запис кількох нормальних епізодів.

Як вирішити цю проблему:

 • слухайте чужі подкасти – це допоможе вам зрозуміти, що ніхто не ідеальний;
 • не тремтіть від зауважень – можливо, якщо людям не подобається те, що ви робите, це просто не ваша аудиторія;
 • залучайте сторонню думку – наш внутрішній критик часом не дає нам публікувати подкасти через страх, що вони погані, тож варто дати послухати їх ще комусь, кому ви довіряєте.

Джерело: How To Write Podcast Reviews to Grow Your Show, The Podcast Host


Також читайте:

IZONE Media

IZONE Media запускає акселератор для подкастерів: як отримати грант?

Як аудіо допомагає розповісти історію: лекція Олексія Кушніра