6 фактів про подкасти та їх слухачів: світова статистика

Український ринок подкастів набирає обертів, і в цьому процесі не зайвим буде дізнатись, а як справи з подкастами у світі?

Український ринок подкастів набирає обертів, і в цьому процесі не зайвим буде дізнатись, а як справи з подкастами у світі?

Подкасти стають мейстрімом

Станом на січень 2020 року у світі було 850 000 діючих подкастів. Це понад 30 мільйонів епізодів. Для порівняння: у лютому 2018 року було 500 000 подкастів — на 350 000 менше.

Якщо дивитись на американський медіаринок (а там з подкастами все доволі добре: більше половини (51%) американців старше 12 років слухають подкасти (дані за 2019 рік). Для порівняння: у 2018 році їх було 44%. Це більше, ніж вдвічі більше, якщо порівнювати з ситуацію десять років тому — у 2009 році їх було 22%.

Люди слухають їх на ходу

Подкасти — формат, що ідеально підходить тим, хто звик щось слухати під час прогулянок чи домашніх справ. Це підтверджує і статистика: 65% американських слухачів подкастів роблять це зі смартфонів чи планшетів. Решта надають перевагу прослуховуванню через комп’ютери та ноутбуки.

Статистика також свідчить: ті, хто слухають подкасти з мобільних додатків, частіше дослуховують епізоди до кінця, на відміну від слухачів, які слухають подкасти через браузер.

Людям подобається вчитись завдяки подкастам

Подкасти бувають різні: вони розважають, надихають, знайомлять нас з новими людьми і підкидають теми для обговорень. Проте статистика каже: найбільше люди люблять подкасти, завдяки яким вони вчаться чогось нового. Про це заявили три з чотирьох опитаних слухачів подкастів у США в 2019 році.

Люди вас не слухають не тому, що ви їм не подобаєтесь

Кумедний факт: 35% людей, які не слухають подкасти (але знають про них) не слухають їх лише тому, що не знають, як знайти подкаст.

Інша за популярністю причина — люди не можуть обрати, який саме подкаст послухати.

Якщо людина вже слухає подкасти, то приділяє їм багато часу

8 з 10 слухачів подкастів приділяють їм понад 7 годин на тиждень — тобто понад годину на день. Для деяких слухачів це більше, ніж час, який вони проводять біля телевізора чи в соцмережах.

22,4% слухачів подкастів роблять це понад 22 годин на тиждень — це майже як робота на неповний день.

Подкасти це не моногамні стосунки

Якщо людина вже слухає подкасти, то він буде точно не один.

Середньостатистичний американський слухач підписується в середньому на 6 шоу. І слухає приблизно 7 шоу протягом тижня. Більш ніж половина слухачів слухають чотири різні шоу щотижня. І тільки 16% слухачів мають один подкаст на тиждень.

Джерело: 10 Powerful podcast statistics you need to know in 2021, Oberlo


Також читайте:

5 типових помилок, яких припускаються подкастери

Чим займається IZONE Media?

Як обрати платформу для ваших подкастів?