Як записувати подкасти дистанційно? 5 практичних порад
Що ж, записати подкаст дистанційно теж непросто — але можливо. Пояснюємо, як це зробити.
Сидіти у студії перед мікрофоном і бачити свого гостя це класно. Але чи пробували ви записувати розмову з людиною, яка сидить на відстані кількох сотень кілометрів?
Що ж, записати подкаст дистанційно теж непросто — але можливо. Пояснюємо, як це зробити.
По-перше, це не так страшно, як здається. Чимало успішних подкастів, включно з інтерв’ю, записують на відстані. Це можливо завдяки правильній техніці та хорошому постпродакшену. Якщо все складеться добре, ви навіть навряд зможете відрізнити на слух, як саме був записаний такий подкаст.
По-друге, для цього таки доведеться докласти зусиль. Хоча коли їх докладати не треба?
Не записуйте подкаст в Zoom або Skype
… чи в будь-якому іншому онлайн-сервісі для дзвінків. Попри видиму зручність, цей спосіб принесе вам тільки проблеми. Так, багато що можна буде виправити на стадії постпродакшну, проте якісь самого звуку — річ незмінна. І якщо цей звук буде низької якості, ваш звукорежисер, яким би обдарованим він не був, нічого з ним не зробить.
Zoom або Skype стискають якісь аудіо, до того ж інтернет-з’єднання не завжди стабільне – буде не дуже добре, якщо голос вашого співрозмовника буде зникати через слово.
Але якщо ви вже так зробили — нічого страшного. Ви такі не одні, тому просто більше уваги приділіть роботи зі звуком.
Але якщо вже іншого варіанту немає, то ось що можна зробити:
- Переконайтесь, що ані у вас, ані у вашого співрозмовника не виникне проблем з інтернетом;
- Використовуйте не звуковий файл, що записує додаток для дзвінків, а записуйте паралельно вашу розмову на диктофони (вистачить навіть диктофону у смартфоні – їхня якість точно краща за те, що вам видасть Zoom чи Skype);
- Щоб якість звуку була кращою, ведучий та гість мають тримати диктофони в руці і говорити у них, як у мікрофон — це покращить якість звуку;
- Не забудьте одягнути навушники, щоб кожна звукова доріжка залишалась чистішою.
У такому випадку вам треба буде звести разом два звукових файли — той, що записували ви і той, що писав ваш співрозмовник. Проте маючи поруч звуковий файл всієї розмови (ось його як раз можна записати в Zoom, щоб було на що орієнтуватись) редагувати подкаст буде простіше.
Але є й інші рішення.
Скористайтесь спеціальними сервісами
Коротко кажучи, це мають бути сервіси, які записують кожну звукову доріжку окремо — а не створюють спільний аудіофайл, стискаючи його якість. До того ж вони зберігають записані файли, навіть якщо щось трапиться з інтернетом на будь-якій стороні. Ось на які сервіси можна звернути увагу:
- Riverside — є безкоштовний тестовий період, базовий тариф (2 години аудіо на місяць) коштує $9, найдорожчий (15 годин аудіо на місяць) — $29. Користуватись ним можна з будь-якого браузера, він зберігає аудіо у форматах WAV та MP3, а ще має опцію запису відео;
- Squadcast — є безкоштовний тестовий період, найдешевший тариф (5 годин на місяць) коштує $20, найдорожчий (25 годин) — $150. Може записувати відео;
- Cleanfeed — його головною перевагою є безкоштовна версія (без обмежень якості та тривалості запису). Платна версія коштує 34$ на місяць і дозволяє записувати набагато якісніший звук (для некомерційних індивідуальних подкастів, а також подкастів від громадських чи благодійних організацій, шкіл чи університетів дешевше — 22$)
Подбайте про техніку
Якщо ви хочете бути впевненими у якості запису свого гостя, ви можете відправити йому мікрофон. І це — найкращий варіант, яким би сервісом для запису ви не користувались. Хороший мікрофон забезпечить найвищу якість записаного звуку.
Проте перед тим, як це зробити, переконайтесь, що ваш гість точно зможе його підключити та налаштувати (з вашою підтримкою, звісно). Ви записуєте подкаст з CEO IT-компанії? Діставайте коробку і вирушайте на пошту! Ваш співрозмовник не готовий розбиратись з новим обладнанням? Що ж, тоді обійдіться простішими варіантами.
У будь-якому випадку, краще надсилати якомога простіший у використанні мікрофон, який зможе підключити навіть людина без спеціальної підготовки. Так, він буде трохи гіршим за професійні студійні мікрофони, але точно кращим за мікрофон, вбудований в ноутбук.
У крайньому разі ви можете надіслати вашому гостю хороший професійний диктофон — він теж підійде.
Оберіть місце
Для хорошого запису потрібне правильне місце. Ось кілька порад, як його знайти (або облаштувати):
- Там не має луни (кімната з м’якими меблями — добре, порожній підвал або офіс зі скляними стінами — погано);
- Воно має бути тихим (без включеного телевізора, котів, собак, дітей, кавомашини тощо).
Хороше місце для запису має бути як у вас, так і у вашого гостя, тож розкажіть йому про це.
Нагадайте також, що під час запису подкасту треба вимкнути звук на телефоні та закрити усі зайві вкладки у браузері (аби там нічого не дзвякнуло випадково).
Подбайте про план «Б»
Якщо щось може піти не так, то дуже часто так і станеться. А запис подкасту на відстані відкриває безліч можливостей для цього «не так». Тож який би варіант запису ви не обрали, не забудьте про всяк випадок записати додаткову звукову доріжку (покласти другий диктофон не так важко).
І не соромтесь попередити свого гостя, що, можливо, вам доведеться поговорити ще раз. Але краще перезаписати якісь фрагменти, ніж випустити поганий подкаст. Або не випустити його зовсім.
Також читайте:
IZONE Media святкує першу річницю: цифри і підсумки