Як поширювати ваш подкаст, щоб його почули
Як розповісти про свій подкаст так, щоб ваші слухачі знайшли вас, послухали та поділились подкастом з іншими
Ви можете записати неймовірний подкаст, але який в цьому сенс, якщо його слухають тільки ви та ваші друзі? Дистрибуція та робота з різними медіаплатформами не менш важлива для тих, хто працює з подкастами, аніж вибір теми та якість звуку. До того ж у світі понад 2 мільйони діючих подкастів (або й більше) — і з ними всіма треба якось конкурувати.
Пояснюємо, як розповісти про свій подкаст так, щоб ваші слухачі знайшли вас, послухали та поділились подкастом з іншими.
Не соромтесь говорити більше
90% подкастів отримують 90% своїх прослуховувань та завантажень протягом 4 днів після публікації. Цей період «активного життя» подкасту дуже маленький — і його треба продовжити.
Дві головні поради, як це можна зробити:
Поширюйте нові епізоди не тільки в той день, коли вони виходять. Про них можна нагадати і через тиждень після прем’єри, а після завершення сезону зібрати всі серії разом — і нагадати ще раз. Можна також робити тематичні підбірки різних епізодів та різних подкастів — експериментуйте з різними варіантами, які дозволять вам частіше нагадувати про себе.
Працюйте з різними платформами. На щастя, вам не треба розповідати про свій подкаст всьому інтернету — вистачить соцмереж. Вам точно варто попрацювати з Facebook (навіть якщо ви думаєте, що ваша аудиторія надто молода для нього), Instagram (він створений не лише для фото), Twitter (не треба недооцінювати цю мережу) і YouTube (так, навіть якщо працюєте з аудіо, а не відео).
Сплануйте свою присутність в соцмережах
Є чотири варіанти, як можна поширювати ваш подкаст на різних платформах. В ідеалі використовувати їх всі, але спробуйте почати принаймні з кількох, які вам найбільше пасуватимуть:
· сторінки вашого ведучого / ведучих — це тільки видається очевидним, що вони будуть поширювати кожний новий епізод, але краще проговорити з ними це;
· медіаканали бізнесу, який пов’язаний з темою подкасту — спробуйте знайти собі медіапартнерів, які будуть час від часу поширювати епізоди вашого шоу;
· соціальні сторінки, створені спеціально для подкасту — це може бути як сторінка для окремого подкасту, так і для кількох (якщо у вас їх більше одного).
Експериментуйте з форматами
Подкаст — складний медіапродукт для дистрибуції: аудіофайли поширювати в соцмережах не так просто, а чергове посилання може просто загубитись у стрічці.
Спробуйте вийти за межі очікування і до кожного епізоду створіть кілька додаткових медіаматеріалів.
Аудіограма — формат, який дозволяє шерити уривки вашого подкасту в соцмережах.
Як його зробити: оберіть зображення (наприклад, обкладинку вашого подкасту), у відеоредакторі накладіть на нього необхідний уривок звукового файлу. Додайте «хвилю» звуку та транскрипцію розмови
Навіть якщо ви працюєте з подкастами, вам потрібні відеоформати, бо вони найефективніші. Дослідження показують, що аудіограма дає в 5 разів кращі результати під час поширення в соцмережах, ніж звичайне зображення.
Зображення з цитатами — найпростіше, що можна зробити, але простий формат не означає поганий. Добре підібрані та оформлені цитати мають провокувати вашу аудиторію думати: я просто мушу це послухати, бо якщо я цього не зроблю, я втрачу щось важливе і корисне для себе.
Пам’ятайте, що такі зображення:
· мають збільшувати впізнаваність вашого бренду — не забувайте про однакові кольори та шрифти;
· підказувати, про що буде епізод — а не вводити в оману слухача;
· підсилювати інтерес, викликати емоції або дивувати.
До речі, добираючи зображення, звертайте увагу на фотографії або ілюстрації з людьми: зображення з людьми збільшують конверсію до 95%.
Обкладинки — майже як обкладинки музичних альбомів або книжок, тільки обкладинки подкастів.
На відміну від цитат, на цих зображеннях має бути головна інформація про ваш подкаст — назва подкасту, назва епізоду, ім’я ведучого або гостя тощо.
Вам знадобляться щонайменше дві різні обкладинки для кожного епізоду — для YouTube та Facebook.
YouTube: пам’ятаєте аудіограму, яку ви вже зробили? Оскільки це відеофайл, його можна завантажити на YouTube (так, деякі люди справді слухають подкасти саме там). Для того, щоб ваш подкаст не губився серед купи популярних відео, вам знадобиться крута та ефектна обкладинка. Не бійтесь зробити написи великим шрифтом та яскравого кольору. До того ж це зображення буде горизонтальним.
Facebook: ви можете використовувати цю обкладинку як частину аудіограми, так і як самостійне зображення. Але зверніть увагу: якщо ви захочете поставити цей пост на рекламу, текст має займати лише невелику площу від всього зображення, бо Facebook звертає на це увагу.
Але ви також можете використовувати ці зображення в Instagram або Twitter.
Для кожного епізоду спробуйте скористатись такою схемою: 2 аудіограми, 3 зображення з цитатами і 2 обкладинки.
Якого розміру мають бути зображення або відео?
Для кожної платформи зображення або відео треба оптимізувати за розміром. Для Facebook, Instagram та Twitter краще використовувати квадрат — для аудіограм, цитат зображень та ескізу Facebook. Порівняно з горизонтальними зображеннями, квадратні збільшують перегляди на 30-35% і залучення на 80-100%.
Для Instagram Stories — вертикальні. Це означає, що вам знадобиться ще й вертикальна аудіограма.
Для YouTube — горизонтальні, тож аудіограму можна зробити і в такому форматі теж.
Відповідно до кожного епізоду треба створити:
· квадратну аудіограма 1080 x 1080 (для соцмереж)
· вертикальну аудіограму 1080 x 1920 (для Instagram Stories)
· горизонтальну аудіограму 1920 x 1080 (для YouTube)
· квадратні зображення з цитатами 1080 x 1080
· квадратну обкладинку 1080 x 1080 (для Facebook)
· горизонтальну обкладинку 1920 x 1080 (для YouTube)
Краще за все один раз створити готові шаблони усіх розмірів та просто редагувати їх. Це можна зробити як у Photoshop, так і в Canva.
Використовуйте це
Ви не для того створюєте 7 (або більше) зображень та відеофайлів, щоб тримати їх в себе в папці. Діліться ними, поширюйте в різних соцмережах, просіть своїх ведучих, гостей та друзів поширювати їх.
Не забувайте приділяти увагу тим епізодам, які вийшли в ефір раніше — перепощуйте та нагадуйте про них теж.
І не забувайте, що принаймні частину роботи можна полегшити, якщо скористатись відкладеними постами. Вам не обов’язково 24/7 бути онлайн, щоби кожен міг дізнатись про ваш подкаст. Все-таки колись треба його й записувати.
Також читайте:
Як заповнити грантову заявку: поради від IZONE Media
На межі. Епізод перший. Вижити у таборі.
Як робити трукрайм подкасти: інтерв’ю з авторками «Не та людина»