Як зробити аудіограму і чому вона вам потрібна

Розповідаємо що таке аудіограма, чому вона вам потрібна та як її створити

Для того, аби привернути увагу та збільшити трафік вашого подкасту — його необхідно просувати. Та з часом просто зображень чи текстових постів недостатньо. Аби урізноманітнити контент автори подкастів часом публікують уривки — це непоганий інструмент аби привернути увагу аудиторії, познайомити їх зі змістом чи просунути меседжі, які вам потрібні. Але оскільки подкаст — це аудіопродукт, його не так просто опублікувати в класичних соцмережах, де перевагу надають фото чи відеоконтенту.

Статичні зображення, як правило, губляться в стрічках, а аудіограми привертають увагу користувачів і не вимагають від користувачів відкривати іншу програму для відтворення.

Отже, розповідаємо що таке аудіограма, чому вона вам потрібна та як її створити. 

Що таке аудіограма?

Аудіограма — це відеоверсія аудіофайлу. Як правило, візуальна частина аудіограми — це статичне зображення з накладенням звуку: рухома хвиля зацікавлює глядача та підказує, що в зображенні міститься й аудіо. Будь-який аудіоконтент можна перетворити на аудіограму: лекції, вірші, пісні й, звісно, подкасти. Аудіограма дозволяє поширювати уривки вашого подкасту в соцмережах або на YouTube.

Приклад аудіограми у подкасті IZONE Media

​​За даними WNYC, твіт з аудіограмою викликає більше залучення, ніж твіт без візуального звукового фрагмента. У Facebook аудіограми перевершують зображення на 58%, а посилання на 83%.

По суті, аудіограми подкастів працюють, як трейлер до фільму. Щоб привернути увагу глядачів, автори використовують комбінацію з аудіо, візуальних та текстових елементів.

Найголовніше, аудіограми виділяються з-поміж інших типів контенту соціальних мереж, оскільки вони нетрадиційні і наразі не набули масового поширення. 

Навіщо робити аудіограму для подкасту?

  • Якщо говорити про соціальні мережі, то в них аудіограма подкастів — це потужний інструмент, щоб охопити нових слухачів або просто привернути увагу людей, коли вони прокручують стрічку. 
  • Дописи з аудіограмами можна ставити як рекламу, адже такі відеоформати найефективніші. 
  • Такий формат зручний, адже не вимагає від користувача відкривати іншу програму для відтворення.
  • Також подкастери можуть включати в публікацію посилання, що дозволяє глядачам переглянути епізод подкасту та підписатися на ваш вміст.
  • Аудіограми можна завантажити на YouTube. Це дає подкастерам можливість залучити нових глядачів, не створюючи відео. 

Як зробити аудіограму

Щоб створити аудіограму, ви маєте конвертувати звукову доріжку у відеофайл, додаючи нерухоме зображення «обкладинки», а також (необов’язково) рухому звукову форму.

Крок 1. Виберіть зображення та розмір. Це може бути щось тематичне або ж обкладинка вашого подкасту. Для YouTube чи вебсайту необхідно обрати зображення розміром у співвідношенні 16:9. Для дописів у Facebook та Instagram краще обрати квадратне. 

Крок 2. Оберіть «хвилю» звуку.

Крок 3. Об’єднайте зображення та звук. Це можна зробити у відеоредакторах Buzzsprout Visual Soundbites Headliner, Wavve, OpenShot чи Auphonic.com.

Крок 4. Завантажте аудіограму і поділіться нею з вашими читачами та слухачами.

На що звернути увагу

  • Публікуйте лише аудіограми з вмістом на який ви маєте авторське право чи дозвіл.
  • Виберіть фрагмент, який викликає інтерес у слухачів. Він повинен мати достатньо вмісту, щоб зацікавити, але не розкривати найголовнішого.
  • Переконайтеся, що ваша обкладинка — ефективна. Адже багато людей гортає стрічку із вимкненим звуком на телефоні, тому це момент важливий.
  • Не бійтесь експериментів, великих шрифтів та яскравих кольорів.

Ще кілька порад, щодо оптимізації роботи аудіограми

Незалежно від того, який інструмент аудіограми ви використовуєте, є кілька способів оптимізувати продуктивність вашого кліпу.

Виберіть відповідний розмір (співвідношення сторін)

За даними компанії із соціальних мереж Buffer, квадратні аудіограми найкраще працюють для Facebook та Instagram, а для інших платформ працюють наступні формати: 

  • Пейзаж (співвідношення сторін 16:9) : найкраще працює на YouTube і веб-сайтах.
  • Портрет (співвідношення сторін 4:3 ): найкраще для розповідей в Instagram або TikTok. 


Шукайте креативні формати аудіограми

Якщо ви не знаєте, який формат обрати — шукайте референси. Наприклад, ви можете переглянути галерею Wall of Awesome від Headliner, щоб знайти ідеї, як створити власну аудіограму. 


Також читайте:

Як ми пережили цей рік і навіть випускали подкасти

Як заповнити грантову заявку: поради від IZONE Media

Як робити трукрайм подкасти: інтерв’ю з авторками «Не та людина»