Як зробити трейлер для подкасту (і чому він вам потрібен)
Інструкція, як краще зробити трейлер і про що важливо не забути
У нас не виникає питань, навіщо потрібні трейлери фільмам чи серіалам: щоб привернути нашу увагу, натякнути на сюжет і змусити нас чекати прем’єри. Так само й подкастами – хіба що тут доведеться обійтись без відео.
Отже, що треба знати про трейлери для подкастів?
4 причини, чому вашому подкасту потрібен трейлер
1. Це допоможе залучити нових слухачів. Є люди, яким мало просто прочитати опис вашого подкасту та/або повірити рекомендації друзів – їм треба самими послухати і вирішити, чи готові вони слухати весь епізод. У трейлері ж ви можете зібрати все найкраще, що у вас є для цієї першої проби.
2. Його можна використовувати на різних платформах. Трейлер подкасту можна запостити не лише на подкаст-платформах, але й в соцмережах (Instagram, Facebook, TikTok чи YouTube). Так ви зможете анонсувати прем’єру подкасту загалом чи якогось конкретного епізоду.
3. Його можна вставити на сайт (якщо він у вас є).
4. Ви можете попросити інших авторів включити його до їхніх подкастів. Це теж допоможе розширити аудиторію – а ще ви зможете попрацювати разом з колегами, додавши їхній трейлер у ваш подкаст.
Єдиний можливий недолік трейлера для подкасту – це якщо ви зробите поганий трейлер.
Якої довжини має бути трейлер?
Коротка відповідь: від 30 секунд до 1-1.5 хвилини.
Довга: краще мати дві версії – коротку на 30 секунд і розширену на 1 – 1.5 хвилину. По-перше, так ви зможете запостити різні трейлери на різних платформах. По-друге, якщо ви проситимете когось розмістити ваш трейлер (чи то безпосередньо в іншому подкасті, чи то на іншому сайті, чи то в соцмережах ваших колег та однодумців), краще мати різні варіанти на вибір, щоб трейлер (який комусь може здатись задовгим) не обрізали без вашого відома.
Що обов’язково має бути в трейлері?
1. Назва подкасту – не смійтесь, це не настільки очевидно, випадково можна про неї забути;
2. Про що це шоу і для кого – самої лише назви та уривків подкасту може бути замало, щоб зрозуміти це. Краще озвучте цю інформацію самі, а не змушуйте людей здогадуватись. Крім цього, переконайтесь, що ваша цільова аудиторія зразу зрозуміє, що ви говорите до неї.
3. Де вас шукати – на сайті, в соцмережах, на платформах з подкастами (тільки не перераховуйте їх всі);
4. Тон та інтонація трейлеру має відповідати подкасту – тобто якщо у вас гумористичний подкаст, не забудьте пожартувати.
Чого краще уникати?
1. Нецензурної лексики – деякі платформи можуть через це обмежити відтворення вашого трейлера (або будьте готові до позначки «explicit content», якщо вам хочеться говорити вільно);
2. Зайвих питань та закликів – все, що ви можете попросити людей зробити, це послухати ваш подкаст, не розпорошуйте їхню увагу;
3. Прохань про лайки, коментарі чи підписку на Patreon – про це краще говорити з тими, хто вас вже слухає, а не тільки знайомиться.
Як публікувати трейлер?
Коли будете завантажувати трейлер на платформи для подкастів, бажано поставити його заднім числом – тоді він буде відображатись в правильному порядку, перед першим епізодом.
Після цього опублікуйте його всюди, де тільки можна – не дарма ж ви його робили? Почати варто з ваших сторінок у соцмережах.
Також читайте:
Що чекає на ринок подкастів в 2022 році
Як аудіо допомагає розповісти історію: лекція Олексія Кушніра