Як заповнити грантову заявку: поради від IZONE Media

Розказуємо про 6 простих кроків, які допоможуть вам заповнити заявку.

Триває набір на другу грантову програму для майбутніх подкастерів та подкастерок від IZONE Media: якщо ви пройдете відбір, то зможете навчитись робити подкасти, а також отримати менторську та фінансову підтримку для вашого проєкту.

Прийом заявок триває до 15 січня 2022 року. І якщо ви досі не знаєте, як її написати, ми поговорили з нашими минулорічними учасниками програми і підготували для вас поради для успішних грантових заявок.

Знайдіть заявку

Почнімо з головного: перейдіть за цим посиланням, оберіть «хочу грант» і готуйтесь заповнювати анкету. Вона максимально детальна і з поясненнями, що і де треба писати.

Уявіть ваш подкаст

Подумайте, який саме подкаст ви хочете зробити? Це має бути цілісна історія, розділена на епізоди? Чи кожен випуск буде присвячений окремій темі? Як він буде звучати? Чи будуть якісь  «фішки» вашого подкасту?

Чим краще ви це зрозумієте, тим легше вам буде створювати подкаст. 

Якщо ви поки що не знаєте, якими взагалі можуть бути подкасти, то можете почитати тут.

Проаналізуйте ринок 

У вас є ідея подкасту? Це чудово. А тепер пошукайте, чи не робить вже хтось такий самий (або дуже схожий) подкаст. Не варто повторювати чужі формати та ідеї, спробуйте пошукати щось, що зможете зробити тільки ви.

Це не означає, що треба обов’язково відмовитись від вашої мрії. Наприклад: так, є дуже багато подкастів про літературу, але дуже мало – про тему прав людини в літературі.

Розплануйте все

Детально розпишіть всі етапи створення подкасту і скільки часу вам на це знадобиться. Будьте чесні з собою і не намагайтесь спланувати, що напишете сценарій до першого епізоду за один день.

Подумайте, чи потрібно вам буде провести додаткові дослідження / інтерв’ю / тощо для вашого подкасту. Чи знаєте ви своїх героїв та експертів? Чи потрібен вам співведучий або інші люди в команді?

Можете також пройтись по нашому чеклісту — там багато відповідей на питання, які стоять перед вами на початку створення подкасту.

Порахуйте кількість епізодів

Можливо, ви ще не знаєте точно, скільки часу вам знадобиться, щоб втілити свою історію – особливо, якщо раніше ви подкастів не робили. Але спробуйте уявити подкаст як мінісеріал або книжку: скільки серій чи розділів має в ньому бути, щоби розкрити всі сюжетні лінії та персонажів, а також викликати в аудиторії саме ті почуття, які треба?

І не забудьте, що 10 – це справді багато епізодів.

Зрозумійте, навіщо вам подкаст

Можливо, ви хочете створити контент на тему, яка ще не проговорена. Або у вас є ідея, яка найкраще працюватиме саме в аудіоформаті. Або ви хочете стати частиною спільноти подкастерів. Або ви вже спробували у медіа все і лишились тільки подкасти. Або ви мрієте заробити в майбутньому багато грошей на подкастах.

Чим краще ви розумієте свою мотивацію, тим чіткіше ви зможете сформулювати її в заявці. А ще це допоможе створити саме той продукт, про який ви мрієте.

Не бійтесь і подавайтесь на нашу грантову програму! Ось вам щонайменше 10 причин взяти і зробити нарешті цей крок до власного подкасту.


Також читайте:

Як розвивається локальний аудіоконтент

IZONE Media святкує першу річницю: цифри і підсумки

Де шукати музику для подкастів